Galerie Barrandov

FZŠ a MŠ Barrandov II při PedF UK, V Remízku 7/919, Praha 5 - Hlubočepy

Otevřeno po–pá od 15 do 17 hodin

Lenka Štepaníková:
Přes peklo do ráje

od 7. listopadu do 30. listopadu 2017
po–pá od 15 do 17 hodin

Grafické dílo Lenky Štěpaníkové se opírá o několik témat, velmi silných a hlubokých, které umělce inspirují už po staletí.  Je to především Bible, nabízející člověku, který hledá, zásadní a nadčasové myšlenky.  Lenčin přístup k této inspiraci jde do hloubky, a výrazové prostředky jsou tomu adekvátní. Tvoří technikou hlubotisku, a to výhradně suchou jehlou. Používá ji v její klasické černobílé podobě, bez dalších efektů. Působivost a síla jejích grafik je postavena na dokonalém zvládnutí bohatství typů a výrazů lidské tváře.

Další inspirací je básnické dílo italského humanisty Danta Alighieriho. Listy ilustrující jeho Peklo jsou pojaty velmi nadčasově. Je zde opět člověk, bez dobových kostýmů a rekvizit, jen ve své holé podstatě, se svými vášněmi a slabostmi.

Tvorba Lenky Štěpaníkové je přesvědčivě poctivá. Obnáší velké množství soustředěné a trpělivé práce, které předcházela silná potřeba sdělení.  Proto její práce působí velmi vyzrále a vyváženě.  Poselství, které nám přináší její grafiky, je stále aktuální.

Kontakt

GALERIE BARRANDOV

FZŠ a MŠ Barrandov II při PedF UK,
V Remízku 7/919, 152 00 Praha 5 - Hlubočepy

Daniela Loužecká

e-mail: reditelka@galeriebarrandov.cz
telefon: +420 774 064 607

Jak se k nám dostanete?

Tramvají č. 12, 14 nebo 20 na konečnou stanici Sídliště Barrandov, odtud cca 5 minut pěšky do areálu Základní školy.

Zobrazit na mapě

Fakultní základní škola a mateřská škola Barrandov II při PedF UK, Praha 5Městská část Praha 5